Springfield Zone

Slovenská komunita fanúšikov Simpsonovcov.
Aktuálny čas je 21 Apr 2019, 01:22

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 92 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 12 Dec 2007, 16:32 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Kód:
www.daasklad.mysteria.cz/ukazka.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page1.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page2.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page3.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page4.gif

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 12 Dec 2007, 16:57 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Kód:
www.daasklad.mysteria.cz/ukazka.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page1.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page2.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page3.gif
www.daasklad.mysteria.cz/page4.gif

DAkejm veľmo pekne :wink:
edit: nemáš náhodou tie časti crew, kde sú rady ako kresliť komixy?

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 12 Dec 2007, 17:43 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

mam :) zkus mi to prosim niekedy zajtra pripomenut ak na to zabudnem

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 12 Dec 2007, 18:43 
ViP
ViP
Obrázok užívateľa

ja som uz pred vyse rokom zacat cital harry pottera po anglicky, ale spravil som asi iba okolo 50 stran, takze ked sa vratim domov, verim, ze sa to pohne a docitam to do takeho jedneho tyzdna, ale uz sa vidim, ako nemam na to cas...

Predmet príspevku:
PoslaťNapísal: 12 Dec 2007, 19:12 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Mr. X píše:
ja som uz pred vyse rokom zacat cital harry pottera po anglicky, ale spravil som asi iba okolo 50 stran, takze ked sa vratim domov, verim, ze sa to pohne a docitam to do takeho jedneho tyzdna, ale uz sa vidim, ako nemam na to cas...

NJ, Ja by som harryho nezvládol ani po slovensky asi :)
Inak veĺa ludí sa vyhovára na tom, že nemá čas, ale ak by vynechal neakú časť bežného života(Trebars zbytočný čas strávený za počítačom, či sprchovanie sa :lol: ), tak by si aspoň chvílku našiel..veľa ludí to rieši tak, že si knihu čítakú pred spaním. Vtedy majú na to určite čas a dokonca ic kniha môže príjemne uspať :)

Predmet príspevku: Re: Knihy
PoslaťNapísal: 19 Dec 2007, 18:12 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Na Vianoce som si kúpil novú knihu--> Koralina od Neila Gaimana
S nákupom tejto knihy sa viaže jedna skutočne nudná historka, ktorú vám však musím napísať, pretože mám silný pocit, že to musíte vedieť.

Som bol na nekonečných vianočných nákupoch s mamou a sestrou a tak som zašiel kuknúť do brlohu (taký obchodík s hrami,knihami a komixami a tak)...keď som tam prišiel akurát si neaký chalan kupoval Simpsonovské PSP a tak som na ňeho chvílu závistlivo civel.
Po minútke som pršiel k poličke s knihami a tam som si vybral dva pekné kúsky (ale predtým som si ich vybral ešte niekoľko). Kedže som sa nevdelrozhodnúť, ktorú, tak som sa išiel opýtať predavača. Jednoznačne klepol prstom po knihe s názvom "Nikdykde". Opýtal som sa ho či aspoň jednu z nich čítal a so smiechom povedal, že nie :-D a ja som si po dlhom rozmýšlaní zobral Koralinu.
No ak ste nepochopili pointu tohoto príbehu, tak nie je chyba vo vás (čo by niektorých ani nemohlo napadnúť), jednoducho by ste museli poznať tých predavačov, sú to ludia podobný v niečom ComicBookguyovi, celý deň hraju PS a nikdy nevdia, aký majú tovar. Ale inak sympatický ludia :-D
To bola len taká kultúrna vložka na večer :wink:

Predmet príspevku: Toten crew
PoslaťNapísal: 24 Dec 2007, 16:48 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
mam :) zkus mi to prosim niekedy zajtra pripomenut ak na to zabudnem

Mohol by si mi to oskenovať?
Prosím prosím prosím...
Tie časti, s radami ako kreliť komixy...

PoslaťNapísal: 24 Dec 2007, 17:10 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Jasne :-) Teda dnes uz asi nie, ale priebehom tyzdna urcite. Prepac, ze som zabudol.

PoslaťNapísal: 28 Dec 2007, 13:59 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Jasne :-) Teda dnes uz asi nie, ale priebehom tyzdna urcite. Prepac, ze som zabudol.

Prosím mohol by si mi to upnúť :robot: ?

Inak dostal som od babky ďalšiu knihu --> Satinský "Listy z Onoho sveta" ...uvidíme, čo to bude.
No a začal som čítať Koralinu, poviem vám je to dosť pecka. Objavil som krásu písaných horrorov, i keď toto je skôr thriller...taký jemný pre mladších, ale čo....
Pozerať filmové horrory sa bojím hlavne pre to, že čakám kým na mna niečo s vreskotom vybafne, zatial čo pri knihe cítim iba také príjemné mrazenie na chrbte...
No horrory sa bojím pozerať tiež preto, pretože sa bojím, že sa mi o tom bude snívať :$ horzné!!!no a tak...ale vždy radšej strašidelnú knihu ako film 8)

PoslaťNapísal: 28 Dec 2007, 14:07 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Neboj, nezabudol som, len to teraz mam dost rusne :wink:

PoslaťNapísal: 29 Dec 2007, 17:13 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Včera ráno som dočítal Koralinu, aj keby sa to niekomu mohlo zdať, ale na túto knihu nie je nikto moc starý ako hovorí dcéra Neila Gaimana...Je to vzláštna kniha, pre Deti to je dobrodružný príbeh, pre dospelých to je horror :) zvláštne.
Inak dávnejšie som dočítal päť dielnu rilógiu Douglasa Adamsa a všetky boli skvelé musím povedať, no tento človek skutočne nevie zakončovať knihy :-(

PoslaťNapísal: 31 Dec 2007, 13:13 
Pán kvízov
Pán kvízov
Obrázok užívateľa

Pred par dnami som docital Animal farm od Georga Orwella. Myslim, ze to bola nejako jazykovo upravena verzia. Ale bolo to uplne super. Cele jedna velka "parodia" na komunistov :-D .. Az som nechapal ako mozu byt tie zvierata tak sproste a nechat sa tak manipulovat :-D

PoslaťNapísal: 04 Jan 2008, 16:47 
batoľa
batoľa
Obrázok užívateľa

ja citam len odbornu literaturu a este , ale to musim povinne citanie

PoslaťNapísal: 04 Jan 2008, 18:03 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

Ja som čítal od Orwella 1984. Nebavilo ma to až tak, ale asi preto, že som pred tým videl film, takže som vedel čo sa tam stane. A zistil som, že čítať knihy, ktoré majú iba nejaký občajný príbeh ma vôbec nebaví. Ja tam nedokážem oceniť nejaké krásne metafory alebo výrazové prostriedky a skryté významy. Nejaký román ma môže zaujať akurát dobrou myšlienkou. Ako bol Válka s mloky od Čapka, alebo ak je príbeh podla skutočnej udalosti.

PoslaťNapísal: 16 Jan 2008, 22:07 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Čítam práve Listy z onoho sveta od Satinského, no nemám práve moc času na to...ak by ste nevedeli, tak to je zbierka jeho fejtónov z rôznych časákov svetových, teda stredoeurópskych resp. československých.
No a od spolužiačky som si požičal The Hobbit - tá je po anglicky :) no uvidíme..
Inak nevedeli by ste mi poradiť neakého dobrého autora alebo rovno knihu?..mi zostali neaké peniaze z nákupu a nemám žiadnu vyhliadnutú :)

edit//:
Citácia:
A zistil som, že čítať knihy, ktoré majú iba nejaký občajný príbeh ma vôbec nebaví. Ja tam nedokážem oceniť nejaké krásne metafory alebo výrazové prostriedky a skryté významy. Nejaký román ma môže zaujať akurát dobrou myšlienkou.

Knihy s obyčajným príbehom ani mna nebavia, no ak tam sú neaké úvahy alebo neaké skvelé myšlienky a ešte k tomu aj príbeh čo zaujme, tak to je skvelá kombinácia. A ostatne nemám rád lyriku a poéziu vôbec. Som neaký nepoetický jedinec... :-( ubíjajúce

PoslaťNapísal: 17 Jan 2008, 13:04 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Poeziu tiez moc nemusim. Vetsinou ju sice pochopim, ale jednoducho ma nebavi.
Inak Hobbit je skvela kniha, jedna z mojich najoblubenejsich, no ak ju citas prvykrat, tak ti ju skor odporucam slovensky (slovensky preklad je naozaj vyborny)

PoslaťNapísal: 17 Jan 2008, 17:18 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

Ja mám rád básničky pre deti. Prečo? Lebo sú väčšinou vtipné, rýmujú sa a chápem ich. Neznášam také pre dospelých, ktoré sa hrajú na to, že majú v sebe nejaké posolstvo a sú to len nejaké náhodne zoradené slová a aby sa dali pochopiť musíte mať 5 vysokých škôl. A keď ešte nejaká osoba "nádherne" prednáša tieto verše. Asi si to viete predstaviť. :wink:

PoslaťNapísal: 26 Feb 2008, 15:46 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Toho hobbyta asi nedočítam, mal si pravdu-je to aj ťažká angličtina a ja som nie z eng nejaký expert...
Tak som začal čítať Tancuj,Tancuj,Tancuj od Marukiho Murakamiho -celkom zaujímavá kniha, istá časť ma moc nebavila, ale musela tam byť a na konci to bolo už peckové:) teda aspoň pre mňa...
teraz čítam Ďábel mezi lidy od bratov Strugačtích či jak sa píšu -sú v tom 3diela 1. Novela:Ďábel mezi lidy
2.Román: Hledáni úradku
3. Novela: Detaily ze života Nikity Voroncova

Ešte som si kúpil: 1984 od Georga Orwella ževraj jedna z najznámejších kníh minulého storočia, a ja som ju nepoznal :-D

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 13:02 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Nedávno som čítal Črveného trpazlíka od dvojice R. Grant a D. Naylor...Perfektná kniha, perfektný seriál. Milujem zábavné sci-fi, bolo to podobné ako HGTTG(Stoparov sprievodca galaxiou)- nemyslim dejovo, ale humorom. Mám iba 2 časti, ale prečítal som si iba prvú(Nekonečno víta ohleduplné řidiče), pretože my sestra kúpila iba prvú a poslednú :D
No a nedávno som dočítal aj už spomínanú 1984-bolo to nad očakávania skvelé,-táto kniha mi nedávala spať, môžem ju len a len odporučiť, napriek tomu, že bola dosť depresívna...

PoslaťNapísal: 30 Apr 2008, 11:34 
batoľa
batoľa
Obrázok užívateľa

prave som nasiel knihy kde návod ako prežit v divočine :) . zatial co som cital komentare kde kazdy tie knihy chvali. tak sa idem pozrieť do knižnice v žiline či tam su ak nie tak si niektor kupim na www.martinus.sk a ak budu dobre dam vediet :wink:

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 92 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť