Springfield Zone

Slovenská komunita fanúšikov Simpsonovcov.
Aktuálny čas je 25 Apr 2019, 22:54

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 291 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: ^ Diskusný klub. ^
PoslaťNapísal: 25 Mar 2008, 11:28 
ViP
ViP
Obrázok užívateľa

Ja by som si tiez nekupoval Apple. Apple ma dobry dizajn a povedzme, ze aj imidz pokrokovej firmy, ktora sa snazi ponukat nieco nove. Vzdy su to vsak iba opticke zalezitosti za dost velku cenovu prirazku, takze sa to vobec neoplati.

PoslaťNapísal: 25 Mar 2008, 15:39 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Danoboss píše:
ElHomero píše:
Premyslam, ze prejdem na Apple a predam svoj PC, prip. necham si svoj PC a kupim si MacBook. U MacBookov ma ale stvu male obrazovky, maju 13.3' a ja moc nechcem ist pod 15'. V pripade normalneho deskotopu som premyslal nad touto zostavou...

http://www.amazon.com/Apple-Desktop-Dis ... 162&sr=1-3

Dokupit este jednu 1GB ram a mam prakticky totoznu zostavu ako teraz. Nemate niekto znameho, ktory je uz dlhsiu dobu na Macu? Mal by som par otazok... Diky.

Počuj a prečo chceš prejsť na Mac? V tomto celkom s Hulanom súhlasím, čo je výhodou tej firmy, čo ti ponúkne naviac? Pre mňa je to kombinácia nevýhod Windowsu (proprietárnosť, neni zadarmo...) a Linuxu (nie sú na neho mnohé aplikácie). Teda pokiaľ nerobíš s niektorým špeciálnym Adobe produktom, ktoré sú vyrábané zámerne tak, aby šli o niečo lepšie na MAC OS ako na Windows, tak nevidím fakt dôvod kupovať si Mac. Poznám pár (asi troch) ľudí, čo majú Mac (respektive makbook) ale ROZUMNE mi to nevedel zdôvodniť nikto s nich... dôvody ako "skurvený Windows" nerátam ako rozumné a tak si myslím že u väčšiny to bol proste ten dôvod "chcem sa líšiť".

Ano, Windows je skurveny a chcem sa lisit, ale to nieje dovod preco chcem Mac. Ide mi hlavne o to, ze v poslednej dobe pracujem len s grafikou a hudbou - Adobe ma vsetky programy skvelo optimalizovane pre Macy, takze v tom problem nevidim, ale u hudobneho softwaru je bohuzial situacia ina - na PC su bud uz iba konverzie z Macu, alebo osekane verzie a hlavne par softikov je spesl len pre Apple. No a na tie dve hry co hram mi tiez staci Apple - WoW a chystam sa na Spore. A iMac s vykonom mojej aktualnej zostavy ma vyjde pri aktualnom kurze dolaru max. na 30000-, kc.

PoslaťNapísal: 25 Mar 2008, 16:48 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Ano, Windows je skurveny a chcem sa lisit, ale to nieje dovod preco chcem Mac. Ide mi hlavne o to, ze v poslednej dobe pracujem len s grafikou a hudbou - Adobe ma vsetky programy skvelo optimalizovane pre Macy, takze v tom problem nevidim, ale u hudobneho softwaru je bohuzial situacia ina - na PC su bud uz iba konverzie z Macu, alebo osekane verzie a hlavne par softikov je spesl len pre Apple. No a na tie dve hry co hram mi tiez staci Apple - WoW a chystam sa na Spore. A iMac s vykonom mojej aktualnej zostavy ma vyjde pri aktualnom kurze dolaru max. na 30000-, kc.

Už len ten začiatok svedčí o tvojej zaujatosti. Windows je v mnohých veciach zlý, ale v mnohých veciach je to aj dobrý produkt, charakterizovať celkovo Windows ako niečo zlé, to nemôže urobiť nikto kto sa v počítačoch aspoň trocha vyzná.

Nie všetky a nie skvelo, nárast výkonu bude v jednotkách percent pri identickom hardware a ak zoberiem do úvahy fakt, že za tú istú cenu si postavím oveľa výkonnejší pc ako mac, tak opäť bod pre Windows.

Áno je pravda že niečo tak proprietárne ako Itunes asi na windows neni, ale politica firmy APPLE je rovnaká pri všetkých produktoch, či pri I pode, MAC OS X alebo čomkoľvek inom - vždy treba všetko naviazať tak, aby to bolo určené pre APPLE.

Kúpiš si teda zámerne niečo horšie, pretože ti to stačí?

Takže teraz si nadšený že za cenu 40 000 Sk, si kúpiš MAC ktorý bude výkonom zrovnateľný s tvojim niekoľkoročným PC, ktorý má hodnotu tak 15 000Sk? Za 40 000 Sk by som si kúpil
Bedna - 2000 Sk
Zdroj - 3000 SK
Procík - 4 jadrový Quadcore 6600 - 7000
Ram - 8 giga 800 Mhz pamätí s agresívnym časovaním 4-4-4-12 - 7000 Sk
Základná doska - (niečo s čipsetom X38 - nechce sa mi hľadať) - 5000 Sk
Master Disk - 10 000 otáčkový Raptor 150 Giga - 5500 Sk
Slave Disk - nejaký 7200 otáčkový 500 giga disk - 3000 Sk
Grafika - ATI 3870 X2 - 12 000 Sk
Mechanika, čítačka kariet, plus disketovka (ak ju používaš niekedy) - 1500 Sk

Celková cena je tu 44 500 Sk, ale ak ten Raptor zobereš iba polovičnú veľkosť (74 giga), tak ušetríš 1000 Sk, Ramiek zobereš iba 4 giga a ušetríš 3500 Sk a už si na tej cene čo zaplatíš za ten tvoj MAC. Zostava ktorú som navrhol ja, bude skvelá na hry (trúfam si povedať, že všetky dnešné hry si na nej zahráš na plnom rozlíšení 24 palcového monitoru - to jest 1920x1200). K tomu lepšia záruka (nemusíš to kupovať s Ameriky či odkiaľ), servis..

Ak sa nehráš hry, tak mi príde zbytočné zas vyhodiť 40 000 Sk.

Inak teraz do teba neryjem že si to ty, ale skutočne kvôli tomu Applu, kľudne by som sa hádal aj s Matiom, takže smelo, obhajuj svoj výber.

PoslaťNapísal: 25 Mar 2008, 20:38 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Danoboss píše:
...

Napisal si mi, aku by som za tu cenu mohol mat PC zostavu a to je vsetko - prepac, ale ja pisem o hudobnom software a ty vybalis iTunes? Ja tu rozpravam o vecickach ako Ableton, Moog a prakticky vsetko od Native Instruments, predneho svetoveho vyrobcu hudobneho softwaru. A rozhodne to netvoria prednostne pre Macy, lebo ich k tomu nejak donutil Apple ale pretoze ludia ako Trent Reznor, Skinny Puppy, Depeche Mode a teda ich dost slavna a bohata klientela pouziva Apple od osemdesiatych rokov. Co je dalsia vec - ze prakticky kazdy hudobnik alebo producent, ktory nieco znamena pouziva Apple. A bezdovodne to nebude. A ak niekto o tychto ludoch povie, ze nevedia pracovat s PC, tak je zakomplexovany hlupak alebo jednoducho sedlak :) Jedna vec je hudbu pocuvat a druha ju tvorit, a neviem, ci by Hulan vyhodil svoj Zune z okna, keby vedel ze vatsina interpretov ktorych v nom ma pouzivaju Macy. Samozrejme nebudem zbytocne nadavat na PC a Windows - to, ze W je skurveny som myslel skor ironicky. Ale proste Microsoft mysli prednostne na hracov a programatorov a trochu umeleckejsie cinnosti nechava trochu stranou. Bohuzial. A co som cital, tak ludia, ktory na Mac presli ho zboznuju a hovoria, ze PC uz nikdy zatial co ti, ktori dalej pouzivaju PC iba nadavaju aj ked pochybujem, ze ho niekedy videli inak nez na obrazku. Ono to s tou zaslepenostou o ktorej Hulan pise nebude tak jednostranne.

Obrázok

PoslaťNapísal: 25 Mar 2008, 21:04 
Big Homer
Big Homer
Obrázok užívateľa

jezismaria..:D to sa vam chce citat tie slohy ..??... :lol:

PoslaťNapísal: 25 Mar 2008, 23:55 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Danoboss píše:
...

Napisal si mi, aku by som za tu cenu mohol mat PC zostavu a to je vsetko - prepac, ale ja pisem o hudobnom software a ty vybalis iTunes? Ja tu rozpravam o vecickach ako Ableton, Moog a prakticky vsetko od Native Instruments, predneho svetoveho vyrobcu hudobneho softwaru. A rozhodne to netvoria prednostne pre Macy, lebo ich k tomu nejak donutil Apple ale pretoze ludia ako Trent Reznor, Skinny Puppy, Depeche Mode a teda ich dost slavna a bohata klientela pouziva Apple od osemdesiatych rokov. Co je dalsia vec - ze prakticky kazdy hudobnik alebo producent, ktory nieco znamena pouziva Apple. A bezdovodne to nebude. A ak niekto o tychto ludoch povie, ze nevedia pracovat s PC, tak je zakomplexovany hlupak alebo jednoducho sedlak :) Jedna vec je hudbu pocuvat a druha ju tvorit, a neviem, ci by Hulan vyhodil svoj Zune z okna, keby vedel ze vatsina interpretov ktorych v nom ma pouzivaju Macy. Samozrejme nebudem zbytocne nadavat na PC a Windows - to, ze W je skurveny som myslel skor ironicky. Ale proste Microsoft mysli prednostne na hracov a programatorov a trochu umeleckejsie cinnosti nechava trochu stranou. Bohuzial. A co som cital, tak ludia, ktory na Mac presli ho zboznuju a hovoria, ze PC uz nikdy zatial co ti, ktori dalej pouzivaju PC iba nadavaju aj ked pochybujem, ze ho niekedy videli inak nez na obrazku. Ono to s tou zaslepenostou o ktorej Hulan pise nebude tak jednostranne.

Takže to, že ľudia ktorí sú hudobníci a ich počítačový názor je pre normálneho človeka úplne bezcenný, pretože o počítačoch vedia toľko ako priemerný človek ma má presvedčiť? Ak Eric Clapton napíše že táto a táto značka vyrába najlepšie gitary, tak budem ticho mlčať, pretože to je pán gitarista. Ak Eric Clapton napíše niečo o počítačoch, tak si trúfnem s ním polemizovať, pretože mám obavu že v tomto mám zas viac skúseností ja. To že používajú MAC od 80 tych rokov je pochopiteľné, pretože Windows v použiteľnej verzii 3.11 prišiel až v roku 1992.

Nie, skôr je hlupák ten, čo si svoj počítač vyberá podľa toho, či ho používa aj nejaká celebrita, ktorej počítačová úroveň môže byť veľmi slabá. Ono musíš pochopiť, že to že vie niekto spievať s neho nerobí univerzálneho odborníka na všetko, takže opäť bol tvoj argument úplne of topic.

Hulan by svoj Zune s okna nevyhodil ale pravda je, že väčšina Američanov je pc negramotných ešte viac ako Slováci a preto majú MACY. Sú jednoduché na ovládanie a je to proste jedna krabička v ktorej sa v podstate nič nemení, skoro nič sa nedá upgradovať. Ak krabička prestane stačiť, tak sa kúpi nová krabička - nový mac. Navyše tam má štandardné komponenty ktoré predáva niekoľko násobne drahšie.

K proprietárnosti Applu si sa tiež nevyjadril.

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 07:20 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Prosim, mozes sa naucit poriadne citat? K tomu hudobnemu softwaru si sa vobec nevyjadril, ale vyznacil si si nejaku cast uplne vytrhnutu z kontextu a napisal to tak, aby to vyzeralo ze si ho chcem kupit kvoli celebritam. Tak si to precitaj prosim poriadne, a pochop, co som napisal. Znovu sa mi to pisat nechce.

ad: Ty si vazne myslis, ze niektory z ludi co som vypisal vie s PC robit ako priemerny clovek? Jesus, ja pisem o Trentovi Reznorovi a Nivekovi Ogrem a ty napises Erica Claptona? O tom, ci su to celebrity by sa tiez dalo polemizovat, pre mna su to predovsetkym pani hudobnici.

Takze prosim, precitaj si to este pakrat, a vyjadri sa k prispevku ako k celku a nie len k castiam, ktore mozes zhodit.

ad2: a este mi to neda: Trent Reznor, rovnako ako vsetci ktorych som napisal, su multiinstrumentalisti - hlavne Reznor je pokladany za jednoho z najlepsich momentalnych zijucich klaviristov, okrem toho si albumy nahrava a sklada sam, na koncertoch hra 70% skladieb na doprovodnu gitaru, a zpev snad spominat nemusim. A studioveho programatora robi niekedy od polovice 80. rokov ;-)

Citácia:
Trent Reznor ukončil studium na střední škole v roce 1983 a zamířil na Allegheny College, kde se rozhodl studovat počítačové inženýrství a hudbu

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 07:45 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Danoboss píše:
Ak krabička prestane stačiť, tak sa kúpi nová krabička - nový mac. Navyše tam má štandardné komponenty ktoré predáva niekoľko násobne drahšie.

Ono vlastne ide o to, že sa dopláca hlavne za to, že je to v tej jednej krabičke :)
Napr. jeden apple napchali do krabičky 30x30cm -stál 20 000 lybier a bol menej výkonný, ako môj PC. Ale išlo hlavne o to, že komponenty boli vyrobené u jedného výrobcu (nehovorím,napr. že Nvidia vyrobila procak, grafiku a všetko) a preto to stálo taký balík. Ale kto by nekúpil takého zlatého malého aplíka :-D

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 17:29 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Prosim, mozes sa naucit poriadne citat? K tomu hudobnemu softwaru si sa vobec nevyjadril, ale vyznacil si si nejaku cast uplne vytrhnutu z kontextu a napisal to tak, aby to vyzeralo ze si ho chcem kupit kvoli celebritam. Tak si to precitaj prosim poriadne, a pochop, co som napisal. Znovu sa mi to pisat nechce.

ad: Ty si vazne myslis, ze niektory z ludi co som vypisal vie s PC robit ako priemerny clovek? Jesus, ja pisem o Trentovi Reznorovi a Nivekovi Ogrem a ty napises Erica Claptona? O tom, ci su to celebrity by sa tiez dalo polemizovat, pre mna su to predovsetkym pani hudobnici.

Takze prosim, precitaj si to este pakrat, a vyjadri sa k prispevku ako k celku a nie len k castiam, ktore mozes zhodit.

ad2: a este mi to neda: Trent Reznor, rovnako ako vsetci ktorych som napisal, su multiinstrumentalisti - hlavne Reznor je pokladany za jednoho z najlepsich momentalnych zijucich klaviristov, okrem toho si albumy nahrava a sklada sam, na koncertoch hra 70% skladieb na doprovodnu gitaru, a zpev snad spominat nemusim. A studioveho programatora robi niekedy od polovice 80. rokov ;-)

Citácia:
Trent Reznor ukončil studium na střední škole v roce 1983 a zamířil na Allegheny College, kde se rozhodl studovat počítačové inženýrství a hudbu

Pochopiteľne, že som sa nevyjadril k hudobnému softwaru, nepracujem s ním ani o ňom moc neviem. Ale tentokrát som sa pokúšal s tebou baviť na úrovni bez nejakých osobných inzultácii. Bohužiaľ s tvojej strany nič podobné neprišlo, opäť si sa správal ako pablb a kopal okolo seba:

ElHomero píše:
Prosim, mozes sa naucit poriadne citat?

ElHomero píše:
A ak niekto o tychto ludoch povie, ze nevedia pracovat s PC, tak je zakomplexovany hlupak alebo jednoducho sedlak :)

Ja som ti tentokrát písal s dobrým úmyslom, pretože som si myslel (a stále myslím), že kúpiť si Apple je chyba. Možno je pre teba nakoniec lepší, mne to môže byť jedno, ale správaš sa ako hlupák, proste decko, čo vidí, že niekto má iný názor (bez ohľadu na to ako ho prezentuje), tak nedokáže diskutovať normálne - nedokáže sa vyhnúť takým vetám aké som ti práve odcitoval.

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 18:22 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Zase si si z toho textu zobral par viet a koniec...

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 19:04 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Zase si si z toho textu zobral par viet a koniec...

Ja som už nereagoval na tvoj príspevok, ale na tvoje správanie a môžeš si myslieť aký som hajzel a jak ťa furt napádam, ale k tebe a tvojmu správaniu tu má výhrady dosť ľudí, možno ti to tak otvorene nepovedia, ale ďalej kľudne pokračuj v tomto svojom štýle, vyrastie s teba ten skvelý typ človeka, ktorého každý neznáša.

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 19:39 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Neviem, na koho sa hras ked mi hovoris ako sa mam chovat. Toto forum ziadnu nejaku komunitu nema. Ty vies absolutne nic o mne, mojom okoli a o ludoch, na ktorych nazoroch mi naozaj zalezi. Nie, nie je to nikto z tohto fora. Ak chces ukazku, pozri se na forum.9inchnails.cz kde okrem moderovania patrim aj k ludom, ktorych tam ma vatsina uzivatelov rada. Uz ani neviem, preco sem vlastne chodim. V poslednej dobe hlavne zo zvyku, a nie z nejakeho ineho dovodu. Takze nabuduce si premysli, ci si v takej pozicii aby si mi mohol davat rady do zivota.

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 20:03 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Neviem, na koho sa hras ked mi hovoris ako sa mam chovat. Toto forum ziadnu nejaku komunitu nema. Ty vies absolutne nic o mne, mojom okoli a o ludoch, na ktorych nazoroch mi naozaj zalezi. Nie, nie je to nikto z tohto fora. Ak chces ukazku, pozri se na forum.9inchnails.cz kde okrem moderovania patrim aj k ludom, ktorych tam ma vatsina uzivatelov rada. Uz ani neviem, preco sem vlastne chodim. V poslednej dobe hlavne zo zvyku, a nie z nejakeho ineho dovodu. Takze nabuduce si premysli, ci si v takej pozicii aby si mi mohol davat rady do zivota.

Pochopiteľne že hovorím o tomto fóre, tu sú naši jediní spoloční známi. Toto fórum nemá komunitu? Takže Matio, Blbeček, ja, Katee, Mr. X, Anette a ďalši vlastne spolu nemajú vôbec žiadny vzťah - nevytvárame žiadne spoločenstvo? Prosím pozri si definíciu toho slova komunita, kým vypustíš ďalšiu takú perlu. To že ti nezáleží na názoroch ľudí na tomto fóre som skutočne nevedel, tak ak to berieš tak, tak chápem že ti nevadí byť za arogantné decko - tak totiž pôsobíš.

PS: to fórum je na registráciu, takže sa tam nepozriem, nebudem si kvôli tomu zakladať účet.

PS2: tučným písmom som ti opäť vyznačil tú tvoju arogantnosť, aj keď je to vlastne zbytočné

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 20:20 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Kedysi tu naozaj bola skvela komunita - tu si tu ale ty nezazil. Matio, Blbecek ani dalsi sem uz prakticky neprispievaju. Tym tychto ludi neurazam, ale bohuzial to je pravda, ani ja uz nejako aktivitou tu nekypim.
Dufam, ze se tam ani nezaregistrujes, este by si tam zacal prispievat.

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 20:58 
Bartman
Bartman
Obrázok užívateľa

ElHomero píše:
Kedysi tu naozaj bola skvela komunita - tu si tu ale ty nezazil. Matio, Blbecek ani dalsi sem uz prakticky neprispievaju. Tym tychto ludi neurazam, ale bohuzial to je pravda, ani ja uz nejako aktivitou tu nekypim.
Dufam, ze se tam ani nezaregistrujes, este by si tam zacal prispievat.

Bojíš sa, že by si konečne všetci uvedomili čo si zač? Dnes máš na tie úrážky nejakú náladu skutočne, ale neplánujem klesnúť na tvoju úroveň. :rolleyes:

PS: a myslím že teraz už vysvetľovanie čo si ako myslel moc nepomôže, napísal si čo si napísal ale teraz si si proste uvedomil, že je to od teba voči tým ľudom blbé a nefér.

PoslaťNapísal: 26 Mar 2008, 21:51 
ViP
ViP
Obrázok užívateľa

Ani tento komp nemusi byt zly: http://www.pcexpert.sk/notebooky/asus-e ... mb-4gb-eng

PoslaťNapísal: 29 Mar 2008, 13:37 
Big Homer
Big Homer
Obrázok užívateľa

Mr. X píše:

cem ho v tej ruzovej

PoslaťNapísal: 26 Máj 2008, 15:26 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Co som spravil zle tentokrat?
Obrázok

PoslaťNapísal: 26 Máj 2008, 15:32 
SZ Admin
SZ Admin
Obrázok užívateľa

Zujímavé...asi niekto len tak prešiel po tom očami, uvidel "suky" a hneď to išlo do koša :) tak nejako to vidím ja... :-D

edit: btw, ty vieš po česky ?:o

PoslaťNapísal: 26 Máj 2008, 15:35 
Lord Chockula
Lord Chockula
Obrázok užívateľa

Ten kos je len na uberanie karmy... Predomnou tam totiz bol rovnaky komentar ktory bol tiez zmazany, bohuzial ma nenapadlo to vyscreenovat, tak som urobil pokus ci zmaze aj mna... A zmazal.

edit: tak po trech letech jsem se neco malo naucil :-)

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 291 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť